Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 18 listopad 2020

Wydatki budżetu województwa kujawsko-pomorkiego mają w 2021 roku wynieść 1.185 mld zł, czyli będzie to mniej więcej połowa wydatków planowanych przez Miasto Bydgoszcz. Planowany na 2021 rok deficyt województwa to 74,3 mln zł. Na inwestycje planuje się wydać 465 mln zł.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 19 listopad 2020 00:17

W Opławcu powstanie sygnalizacja świetlna

Na skrzyżowaniu ulic Koronowskiej (droga krajowa nr 25) oraz Opławiec w 2021 roku zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna – wynika z zaprezentowanego w poniedziałek projektu uchwały budżetowej. Sygnalizacja ma ułatwić wjazd w DK nr 25 z Opławca, gdzie obecnie obowiązuje znak stopu dla wyjeżdżających z Opławieckiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jesień 1956 roku była w Polsce i na Węgrzech dość napięta – najpierw w czerwcu mieszkańcy Poznania powiedzieli dość dla sowieckiego protektoratu nad Polską, w październiku zainspirowani tym wystąpieniem studenci z Budapesztu doprowadzili do rewolucji, w wyniku której na chwilę poczuli się gospodarzami w swoim kraju, domagając się wycofania Armii Czerwonej. Sowieci krwawo stłumili protesty na Węgrzech.

Opublikowano w Bydgoszcz

Szczepionki przeciw koronawirusowi są coraz bliżej, ale rośnie też sceptycyzm wobec nich; z sondażu United Surveys na zlecenie "DGP" i RMF FM wynika, że liczba osób, które nie chciałyby się zaszczepić, rośnie i obecnie jest ich ponad 50 proc. - czytamy w środowym "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Opublikowano w Magazyn

Od wtorku zamknięte dla gości są inowrocławskie tężnie solankowe, dzień wcześniej teren został bowiem przekazany wykonawcy, który dokończy rozpoczęty już kilka miesięcy temu remont. Prace są wymagane z uwagi na wieloletnią eksploatację tarniny.

Opublikowano w Inowrocław

Julia Luber zajęła pierwsze miejsce w I Kujawsko-Pomorskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznych, który odbył się online. Inowrocławianka zaśpiewała najlepiej spośród ponad 100 uczestników.

Opublikowano w Inowrocław

Do poniedziałku 16 listopada organy władzy wykonawczej powinny przedstawić projekty budżetów na 2021 rok radnym, Regionalnej Izbie Obrachunkowej oraz mieszkańcom. Nie we wszystkich gminach się to udało – w Białych Błotach COVID-19 miał dotknąć pracowników wydziału budżetowego, a także skarbnik gminy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Sytuacja, w której znalazł się nasz kraj, wymaga odpowiedzialności i współdziałania. Pandemia i widmo kryzysu gospodarczego, jakiego dotychczas nie doświadczyliśmy, a także zdrowy rozsądek, nakazują nam współdziałać a nie tworzyć podziały poprzez niesprawiedliwe regulacje – pisze w liście otwartym Jan Kolański, prezes i właściciel spółki Colian, która posiada zakłady produkcyjne w Bydgoszczy, a jest jednocześnie kontynuatorką tradycji Jutrzenki.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 • Kobiak zajmie się wojskiem, a Brejza współpracą z samorządem

  W środę 29 listopada rozpoczęło się II posiedzenie Senatu X kadencji – w czasie tego posiedzenia dokonano wyboru składu komisji senackich oraz ich przewodniczących. Senat nie jest aż tak dużą izbą jak Sejm, stąd też co do zasady każdy senator pracować będzie w jednej komisji.

  Etykiety: Senat RP
 • Awantura na sejmiku o publikację sugerującą, że marszałek ma szansę zostać prezydentem Torunia

  Na stronie wydawanej przez Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju, instytucję podległą Urzędowi Marszałkowskiemu ukazała się rozmowa z posłem Arkadiuszem Myrchą, na którym prowadzono rozważania kto może zostać prezydentem Torunia, pojawiło się przy tym nazwisko marszałka Piotra Całbeckiego. Na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa tę sprawę poruszył radny Jerzy Gawęda.

Wiadomości z regionu