Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 09 listopad 2020

 

Podjęcie działań na rzecz osiągnięcia celu strategicznego jakim byłoby uznanie węzła Bydgoszcz za element sieci bazowej TEN-T – to jeden z głównych postulatów jakie płynęły na przełomie sierpnia i września w ramach konsultacji na Strategią Rozwoju Województwa do 2030 roku, z Bydgoszczy. Ten postulat zyskał akceptację Zarządu Województwa i został ujęty w nowej wersji projektu Strategii, po konsultacjach społecznych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Protesty przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w Bydgoszczy zaczynają maleć, po pierwszym dość intensywnym tygodniu, w którym udział w bydgoskich protestach brało po kilka tysięcy osób, zmalała częstotliwość protestów oraz ich liczebność. Dzisiaj pod biurem PiS przy ulicy Gdańskiej zebrało się około 100 osób, po raz pierwszy w sposób wyrazisty interweniowała policja.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jak przeliczymy nowe zachorowania na 100 tys. mieszkańców, to gdy w skali kraju ta liczba w ostatnich dniach wzrastała, to w naszym województwie utrzymuje się na tym samym poziomie – 68. Jest to dobra wiadomość z tego powodu, że liczby pokazują, że sytuacja epidemiczna się ustabilizowała. Jeżeli nie powstaną nowe ogniska, to może to wieszczyć opanowanie sytuacji epidemicznej w kujawsko-pomorskim.

Opublikowano w Regionalne

W czwartek na Okolu doszło do przepychanki z udziałem mężczyzny wsiadającego do autobusu linii 51 lub 58. Mężczyźnie zadano nożem dwie rany kute. Sprawca w sobotę usłyszał od prokuratora zarzuty.

Opublikowano w Bydgoszcz

Decyzja o zamknięciu cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych spotkała się w społeczeństwie z kontrowersyjnym przyjęciem, opozycja natomiast wypominała wicepremierowi Jackowi Sasinowi, że ten na kilka dni przed podjęciem tej decyzji zapierał twierdząc, że nie ma planów zamknięcia cmentarzy na 1 listopada. Po atakach ze strony Konfederacji i Lewicy wicepremier Sasin wpisem - To wyssany z palca, nieprawdziwy cytat. Wprost nazywając go fake newsem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Bez względu na to, czy potrzebujemy fachowca do remontu, hydraulika, biura rachunkowego czy ekipy sprzątającej, zwykle decydujemy się zapytać o kogoś polecanego wśród znajomych lub poszukać w Internecie. Jakie są wady i zalety obu sposobów?

Opublikowano w Polecane

Droga krajowa nr 25 łączy Inowrocław z Bydgoszczą, dalej na północ biegnąc w kierunku Chojnic. Podróżowanie nią nie należy jednak do najbardziej komfortowych, przez co nie jest ona także najbezpieczniejsza. O perspektywy rozwoju dróg krajowych nr 25 i 15 (Toruń – Inowrocław – Gniezno) pytała posłanka Magdalena Łośko.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Luty 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28    
 • Kobiak zajmie się wojskiem, a Brejza współpracą z samorządem

  W środę 29 listopada rozpoczęło się II posiedzenie Senatu X kadencji – w czasie tego posiedzenia dokonano wyboru składu komisji senackich oraz ich przewodniczących. Senat nie jest aż tak dużą izbą jak Sejm, stąd też co do zasady każdy senator pracować będzie w jednej komisji.

  Etykiety: Senat RP
 • Awantura na sejmiku o publikację sugerującą, że marszałek ma szansę zostać prezydentem Torunia

  Na stronie wydawanej przez Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju, instytucję podległą Urzędowi Marszałkowskiemu ukazała się rozmowa z posłem Arkadiuszem Myrchą, na którym prowadzono rozważania kto może zostać prezydentem Torunia, pojawiło się przy tym nazwisko marszałka Piotra Całbeckiego. Na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa tę sprawę poruszył radny Jerzy Gawęda.

Wiadomości z regionu