Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPoznawaj twórczość Leona Wyczółkowskiego i wsłuchaj się w nią

Poznawaj twórczość Leona Wyczółkowskiego i wsłuchaj się w nią

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 22 marzec 2020 00:54

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy jest obecnie zamknięte, jak wszystkie inne instytucje kultury w Polsce. Zespół tej placówki chce przybliżać twórczość swojego patrona i nie tylko, poprzez internet, w sposób pełni bezpieczny.

Powyżej zobaczyć możecie obraz Zofii Stryjeńskiej pt. ,,Chrystus ukazujący się Matce (wiosna nadchodzi)”. Dzieło powstało w 1918 roku. Muzeum udostępnia w internecie także audiodekrypcje oraz interpretacje muzyczną tego dzieła w wykonaniu uczniów z Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy. Te informacje znajdziecie na Fan Page Muzeum Okręgowego - https://www.facebook.com/muzeumbydgoszcz/

 

Muzeum planuje codziennie przybliżać nam jakieś dzieło sztuki, które znajduje się w jego zbiorach.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

    Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

    Etykiety: piłka nożna
  • Na trzy kolejki przed końcem rundy zasadniczej – Zawisza, Lider i Włocłavia pewni gry o awans

    W sobotę i w niedziele zostanie rozegrana 17 kolejka IV ligi, ostatnia w tym roku – co prawda rozgrywane będą jeszcze w 2020 roku mecze zaległe, przeniesione z powodu epidemii COVID-19. Runda zakończona zostanie jednak już po nowym roku – wiosną rozegrane zostaną dwie kolejki rundy zasadniczej. Później nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu