Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 16 kwiecień 2013
środa, 17 kwiecień 2013 01:11

TMMB wydało Kronikę Bydgoską

We wtorek w sali sesyjnej ratusza odbyła się prezentacja najnowszej Kroniki Bydgoskiej wydanej przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy oraz bydgoskich uczelni świadczy, że ta pozycja traktowana jest z dużym prestiżem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Naczelny Sąd Administracyjny w czerwcu 2006 roku rozpatrując skargę na gminę Gliwice stwierdził, że samorządy mogą nazywać tylko ciągi ulic, które faktycznie funkcjonują, a nie są dopiero planowane.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 16 kwiecień 2013 19:49

W czerwcu bilety nie podrożeją

W programie przyszłotygodniowej sesji Rady Miasta nie znalazły się punkty dotyczące podwyżek opłat za przejazd komunikacją publiczną oraz dotyczących likwidacji ulg. Zatem podwyżki, które miały obowiązywać od czerwca nie wejdą w życie.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 16 kwiecień 2013 15:45

Pod Blankami znaków nie zmienią

Pomiędzy ulicami Trybunalską a Długą obowiązuje zakaz parkowania, informuje o tym znak D-40 oznaczający ,,strefę zamieszkania”. Wielu kierowców nie do końca ma jednak świadomość tych przepisów, dlatego każdego dnia zakładanych w tym miejscu jest po kilka blokad, a kierowcy karani mandatami. W większości są to pojazdy z po za Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 16 kwiecień 2013 15:12

Lawinowo rośnie deficyt budżetowy

W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2013 roku dochody budżetu państwa wyniosły ponad 61 mld zł, przy wydatkach prawie 86 mld zł, co daje deficyt ba poziomie 24 mld zł. Ustawa budżetowa na rok 2013 zakłada w skali roku deficyt na poziomie ponad 35 mld zł, a co w obecnej sytuacji może być nierealne. Fundacja Republikańska ostrzega, że zabraknie w budżecie przynajmniej 20 mld zł, których nie da się zbilansować.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 16 kwiecień 2013 14:02

Samorządowcy spotkają się w Inowrocławiu

W piątek i sobotę odbywać będzie się w Inowrocławiu Zjazd Przewodniczących Rad z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Będzie to okazja do bliższej integracji samorządowców, wymiany doświadczeń oraz poznania bliżej stolicy Kujaw Zachodnich.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 16 kwiecień 2013 13:43

W maju oznakujesz rower

Policjanci rozpoczną w maju akcję znakowania rowerów, ten zabieg ma utrudnić kradzież, a w przypadku gdyby do niej doszło ułatwić odzyskanie skradzionego jednośladu.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Urząd Marszałkowski ogłosił konkurs dla mieszkańców województwa na zdjęcia przedstawiające funkcjonowanie Orlików, wygrać można nawet rower.

Opublikowano w Regionalne

Dostęp do lasu w okolicach Osowej Góry jest obecnie utrudniony. Pracownicy jednej z firm saperskich oczyszczają las, a jak się okazuje, że co, gdyż w ciągu pierwszych dni znaleziono tysiąc naboi i bomb. Znaleziono między innymi pociski moździerzowe, które stanowią realne zagrożenie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości złożył dzisiaj projekt uchwały zmieniający dotychczasowe zasady opłat za odbiór śmieci od mieszkańców. Zmiany dotyczyć mają dużych rodzin.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu