Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 01 styczeń 2024

Dyrektor Generalny w Urzędzie Wojewódzkim to bardzo ważna funkcja i choć tytularnie jest to urząd wojewody, to w świetle przepisów wojewodowie skupiać mają się głównie na reprezentowaniu rządu w terenie, z tego też powodu zarządzanie Urzędami Wojewódzkimi, w tym zatrudnianie pracowników i sprawy kadrowe są kompetencjami dyrektorów generalnych. Rangi tej funkcji dodaje też fakt, że dyrektorów powołuje i odwołuje premier lub minister spraw wewnętrznych. W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim dojdzie na dniach do zmiany na tym stanowisku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na temat segregacji śmieci mówiło się już sporo, ale to jeżeli chodzi o główne partie odpadów jak np. papier czy plastik, niewielka panuje już świadomość jeżeli chodzi o odpady medyczne. Z nimi borykają się głównie placówki służby zdrowia, ale bywają sytuację, gdy także przyjdzie nam się z tym zmierzyć. Spalarnia odpadów niebezpiecznych ENERIS Proeco oraz Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy rozpoczynają w tym aspekcie współpracę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Tak sporej ilości patronów roku nie mieliśmy w Polsce dawno, warto rozpocząć ten rok od poznania ich, nawet w dość ekspresowych biogramach. Ich sylwetki mają bowiem kreować wydarzenia w najbliższym roku.

Opublikowano w Regionalne

W styczniu 1223 roku św. Franciszek z Asyżu zaprezentował we włoskim Greccio pierwszy żywy żłóbek, chcąc w ten sposób przybliżyć scenę Bożegonarodzenia. W wielu miejscach świata świętowano 800-rocznicę tamtej inicjatywy, bowiem św. Franciszek zainicjował coś jest praktykowane do dzisiaj.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30