Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 15 kwiecień 2024

Kilka dni temu została podpisana umowa z inżynierem kontraktu dla rozbudowy Filharmonii Pomorskiej, to ważny krok ale wciąż nie ma zabezpieczonego budżetu, być może uda się pozyskać dofinansowanie europejskie – wszystko wskazuje na to jednak, że nie tak wysokie jak liczono. W listopadzie marszałek Piotr Całbecki winę za brak finansowania zrzucił na byłego ministra kultury Piotra Glińskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

3 kwietnia firma zajmująca się złomowiskami samochodowymi z siedzibą w Barcinie opublikowała spot, który zaczyna się od niepokojącej informacji w jednej z ogólnopolskich stacji radiowych o tym, że przy drodze krajowej nr 25 w Tarkowie Dolnym (czyli prawie pod Inowrocławiem) wylądowało ufo. W spocie pojawią się uzbrojeni żołnierze, straż pożarna, osoby w skafandrach zbierające próbki. Nie zadziwi nikogo, że finał tego spotu jest taki, że przyjeżdża laweta i zabiera rozbity spodek na złomowisko.

Opublikowano w Inowrocław

Gmina Białe Błota to jedna z kilku gmin w naszym regionie, gdzie w najbliższą niedzielę odbędzie się II tura wyborów samorządowych. Urzędujący wójt Dariusz Fundator ma ułatwiony dostęp do wyborców za sprawą gazety wydawanej przez urząd, gdzie jego osoba jest w ostatnim numerze promowana – chociażby poprzez przedmowę. Dla wyrównania szans zadaliśmy kilka pytań jego kontrkandydatce Magdalenie Maison.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 15 kwiecień 2024 15:53

Karty w Sejmiku Województwa wydają się już rozdane

Do wyboru nowego Zarządu Województwa i władz Sejmiku Województwa jeszcze prawie miesiąc, ale wszystko wskazuje na to, że tutaj mamy podręcznikowe status quo i na zmiany większe się nie zanosi. Nikt nawet właściwie nie rozważa, aby marszałkiem został kto inny jak Piotr Całbecki, który w Toruniu uzyskał fenomenalny wynik. Jak spojrzymy na poprzednie kadencję to jego pozycja była równie silna, ale wtedy przynajmniej w publicystyce robiono bydgoszczanom nadzieje o marszałku z Bydgoszczy. Teraz na to się nie zanosi.

Opublikowano w Regionalne

W piątek przypadnie 678 rocznica nadania praw miejskich Bydgoszczy przez króla Kazimierza III Wielkiego, czyli centralny dzień urodzin Bydgoszczy. Obchody można powiedzieć, że już się zaczęły – od niedzielnego biegu urodzinowego na 5 km. Bieg urodzinowy to już coroczna tradycja.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ratuszowe media naturalnie stały się przedmiotem szczególnej uwagi w kampanii wyborczej, głównie pod kątem tego, czy środki publiczne nie służą wspieraniu rządzącego prezydenta. Z naszej analizy wynika, że wpływ ,,Bydgoszcz Informuje” na wybory był niezbyt duży, co z kolei może pokazywać, że decydenci w ratuszu poważnie podchodzili do pojawiających się zarzutów, że nadużywanie tego wydawnictwa może prowadzić do tego, że kampania nie będzie sprawiedliwa. Doszło jednak do kilku incydentów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu