Jesteś tutaj: HomeMagazynW ciągu ostatniego tygodnia liczba zgonów wzrosła blisko dwukrotnie (raport)

W ciągu ostatniego tygodnia liczba zgonów wzrosła blisko dwukrotnie (raport)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 20 listopad 2021 13:26
W ciągu ostatniego tygodnia liczba zgonów wzrosła blisko dwukrotnie (raport) Fot: Markus Spiske

Przed tygodniem informowaliśmy o 60 zgonach w ciągu tygodnia w kujawsko-pomorskim. Statystyka za ostatnie 7 dni to już 118 zgonów, czyli wzrost o prawie 100 procent. Niestety jak uczy doświadczenie z poprzednich fal COVID-19, musimy liczyć się z tym, że z tygodnia na tydzień dynamika zgonów będzie dalej rosła.

 

Przez cały październik w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 58 zgonów spowodowanych COVID-19, tylko w ostatnich 7 dniach było to dwa razy więcej!

 

Ostatni tydzień to także 6912 nowych zakażeń w naszym województwie, jest to wzrost dynamiki o ponad 57% do wcześniejszych 7 dni co pokazuje, że pandemia wciąż przybiera na sile.

 

Według naszych szacunków mamy ponad 7 tys. potwierdzonych aktywnie zakażonych COVID-19, faktyczna liczba nosicieli może być jednak kilka razy większa. W lutym w trzecią falę wchodziliśmy z nieco ponad 6 tys. aktywnych przypadków.

 

 

Szczepienia historycznie:

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

  • Arriva: Pod pozorem oszczędności funduje się chaos

    W poniedziałek jako pierwsi poinformowaliśmy wręcz o rewolucyjnej zmianie na kujawsko-pomorskich torach. Marszałek Piotr Całbecki na sesji Sejmiku Województwa zakomunikował, że od 12 grudnia zakończy się współpraca województwa z Arrivą. Linie bez elektryfikacji ma przejąc Polregio, ale jak się przyznano, na dzisiaj nie posiada taboru. Taki obrót wydarzeń z zaskoczeniem odbiera Arriva.

    Etykiety: kolej
  • Skok na kasę zjednoczył radnych na sejmiku

    Nie codziennie zdarza się, że radni Sejmiku Województwa głosują niemal jednomyślnie. Okazją do działania ponad podziałami politycznymi była możliwość przyznania sobie około 60% podwyżek diet. Radni tłumaczyli to tym, że ostatni raz diety były podnoszone kilkanaście lat temu. Padła też deklaracja, że podwyżek nie będzie przez kolejne 20 lat, ale za kilka lat o tej deklaracji opinia publiczna może zapomnieć.

Wiadomości z regionu