Jesteś tutaj: HomeSportZawisza konkretnie wchodzi w rundę wiosenną

Zawisza konkretnie wchodzi w rundę wiosenną

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport sobota, 16 marzec 2019 15:35

Po kilku miesiącach przerwy w rozgrywkach ligowych, ruszyła runda rewanżowa. W pierwszym meczu rundy wiosennej Zawisza podejmował w Fordonie Promień Kowalewo Pomorskie i patrząc na wynik było to wejście konkretne.

Ostateczny rezultat w dużej mierze odzwierciedla to co się działo na boisku, bo Zawisza Bydgoszcz był w tym meczu zdecydowanie zespołem lepszym. Niebiesko-czarni kontrolowali wydarzenia na boisku przez większą część meczu, nie dając specjalnie gościom dochodzić do akcji ofensywnych. Promień właściwie miał tylko jedną bramkową sytuację, której jednak nie wykorzystał.

Wynik spotkania już w 4 minucie otworzył Patryk Kozłowski. Na 2:0 podwyższył w 20 minucie Patryk Straszewski, co trzeba jednak zaznaczyć, kluczowe przy tej bramce było podanie wprost pod nogi zawodnika, od Natana Zniszczola. 9 minut później ponownie w siatkę piłkę umieszcza Straszewski, tym razem głową, po dośrodkowaniu od Pawła Kanika.

W drugiej połowie strzelanie dla Zawiszy otworzył Natan Zniszczol w 56 minucie. Kolejne bramki wpadły jeszcze: w 72 minucie Krzysztofa Urtnowskiego i w 78 minucie Wojciecha Ruczyńskiego. W przypadku tego ostatniego gola, po zamieszaniu w polu karnym gości, ,,Ruczek” uderzył w odpowiednim momencie, nie dając szans bramkarzowi i defensywie rywali.

Zawisza Bydgoszcz – Promień Kowalewo Pomorskie 6:0 (3:0)

4 minuta – Patryk Kozłowski

20 i 29 minuta – Patryk Straszewski

56 minuta – Natan Zniszczol

72 minuta – Krzysztof Urtnowski

78 minuta – Wojciech Ruczyńskie

Zobacz skrót meczu

Niespodzianka w Serocku

Wysokie zwycięstwo nad Promieniem to nie jedyna dobra wiadomość dla Zawiszy. Pomorzanin Serock pokonał bowiem niespodziewanie w stosunku 2:0 wicelidera Mustanga Ostaszewo, dzięki czemu przewaga Zawiszy jako lidera wzrosła do 7 punktów.