Jesteś tutaj: HomeInowrocławW Solino wciąż spór z Orlenem

W Solino wciąż spór z Orlenem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 08 wrzesień 2021 16:50

Od momentu włączenia Inowrocławskich Kopalni Soli ,,Solino” w skład PKN Orlen mają miejsce spory pomiędzy pracownikami inowrocławskich kopalni i nowym właścicielem. Jeszcze kilka lat temu przybierały one rozmiar akcji protestacyjnych, po zmianie rządów atmosfera jest spokojniejsza, ale jak wskazuje NSZZ Solidarność wciąż nie udało się rozwiązać kluczowych ognisk sporu.

W połowie sierpnia NSZZ Solidarność działające przy IKS ,,Solino” przedstawiło szereg postulatów począwszy od zaprzestania przez PKN Orlen przenoszenia kompetencji komórek organizacyjnych Solino na swój szczebel centralny, po uchylenie zdaniem związkowców niekorzystnego układu zbiorowego pracy z 2016 roku, wraz z powrotem do wcześniejszych uwarunkowań. Solidarność oczekuje również objęcia wszystkich pracowników dodatkowym ubezpieczeniem społecznym, co było praktyką przed zmianami układu zbiorowego. Pojawia się również postulat zrównania prac pracowników Solino do poziomu dla PKP Orlen.

 

Związkowcy oczekują też przedstawienia i rozpoczęcia wdrażania programu rozbudowy infrastruktury podziemnych magazynów rezerw strategicznych, które powinny w ich opinii podlegać bezpośrednio Agencji Rezerw Materiałowych.

 

Warte obejrzenia

  • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

    Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

  • Derby dla Sportisu

    W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu