Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 14 sierpień 2017

Dzisiaj obchodzimy Święto Wojska Polskiego, które zostało ustanowione w pamiątkę Bitwy Warszawskiej, znanej również jako Cud nad Wisłą. W tę datę czcimy ważne zwycięstwo nad Bolszewikami, jest to jednak też dzień w którym pamiętamy o wszystkich bohaterskich polskich żołnierzach i dziękujemy służącym w Wojsku Polskim za codzienną służbę.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 15 sierpień 2017 00:01

Zakaz wstępu do lasu poszerza się

Zakaz wstępu do lasu obejmuje już właściwie wszystkie lasy otaczające Bydgoszcz. Ma to związek z nawałnicami, które przeszły w nocy z piątku na sobotę przez część Polski. Według Lasów Państwowych województwo kujawsko-pomorskie zostało najbardziej poszkodowane.

Opublikowano w Bydgoszcz

Według szacunków Lasów Państwowych nawałnice, które przeszły z piątku na sobotę nad Polską zniszczyły ponad 26 tys. hektarów lasów, z tego ok 15 tys. w województwie kujawsko-pomorskim. Trąba powietrzna przyniosła również dość tragiczne skutki pod Chojnicami – w Suszku-Rytlu (województwo pomorskie).

Opublikowano w Regionalne

Od nawałnicy, która przeszła w nocy z piątku na sobotę m.in. przez województwo kujawsko-pomorskie minęło już kilka dni. Były one bardzo pracowite zarówno dla strażaków, którzy w pierwszej kolejności rozpoczęli usuwanie ich skutków, ale również służb rządowych, aby móc jak najszybciej udzielić pomocy poszkodowanym.

Opublikowano w Regionalne

Jutro (wtorek) przypada Święto Wojska Polskiego, ustanowionego w rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, nazywanej również Cudem Nad Wisłą, która przesądziła o losach wojny polsko-bolszewickiej. Przy tej okazji wspominamy takie postaci jak marszałek Józef Piłsudski czy gen. Tadeusz Rozwadowski. Warto pamiętać również o wkładzie gen. Józefa Hallera.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 14 sierpień 2017 07:34

Weźmy udział w defiladzie

Przypominamy, że jutro (wtorek) w godzinach 9:00 – 14:00 dla ruchu zamknięty zostanie odcinek ulicy Gdańskiej od ulicy Modrzewiowej do ulicy Zamczysko. Ma to związek z paradą wojskową z okazji Święta Wojska Polskiego, do udziału w którym naszych czytelników serdecznie zachęcamy. W szczególności, że obecne będą wszystkie jednostki mające swoją siedzibę w województwie kujawsko-pomorskim.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 14 sierpień 2017 07:33

Władysław Anders – Jeszcze Polska …

125 lat temu, 11 sierpnia 1892 roku w Błoniu nieopodal Kutna, przyszedł na świat wybitny generał, znakomity taktyk wojenny, a przede wszystkim fenomenalny żołnierz Rzeczpospolitej – Władysław Anders. Wśród paru innych polskich dowódców pretenduje na miano polskiego „Boga Wojny”.

Opublikowano w Magazyn

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu