Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 28 sierpień 2017

Wczorajsza sesja sejmiku wojewódzkiego została zdominowana przez temat nawałnic jakie przeszły przez zachodnią część województwa w nocy z 11 na 12 sierpnia. Oprócz politycznego stanowiska o którym pisaliśmy, pojawiła się również refleksja marszałka Piotra Całbeckiego, jak w przyszłości jeszcze prężniej przeciwdziałać klęskom żywiołowym.

Opublikowano w Regionalne

Być może od grudnia ponownie będą kursować pociągi z Bydgoszczy do Grudziądza przez Laskowice Pomorskie. Pozwoliłoby to skrócenie czasu podróży o kilkadziesiąt minut. Połączenie na tej trasie zostało zawieszone w grudniu 2015 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 28 sierpień 2017 17:37

Wybrano nazwę dla budowanego lodowiska

Zakończyło się głosowanie na nazwę krytego lodowiska, które powstaje przy Hali Sportowo-Wyczynowej ,,Łucznika” Głosowanie prowadzone było na profilu Facebook-owym Miasta Bydgoszczy. Zwyciężyła nazwa – Kryształowa Arena.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do tej pory wokół huraganu jaki przeszedł przez nasz region unikano awantur politycznych. Tak się działo do dzisiaj, bowiem radni koalicji PO - PSL z dużym uporem forsowali stanowisko, w którym sejmik skrytykował rząd Beaty Szydło. Czy ten akt polityczny pogorszy współpracę administracji rządowej z samorządowcami? Czas pokaże.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 28 sierpień 2017 14:02

Śmierć na torach w Gniewkowie

Wczoraj około godziny 21:30 w Suchatówce, w gminie Gniewkowo potrącił dwóch młodych mężczyzn. 25-latek zginął na miejscu, jego 23-letni kolega trafił z obrażeniami do szpitala. Przyczyny tragedii wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 28 sierpień 2017 10:35

Będzie awantura polityczna nad zerwanymi dachami?

Do tej pory wokół huraganu jaki przeszedł przez nasz region unikano awantur politycznych. Przedstawiciele administracji rządowej oraz samorządowcy starali się jak najlepiej współpracować, aby móc w jak największym stopniu pomóc poszkodowanym przez żywioł. Działo się to ponad podziałami politycznymi. Awantura polityczna może wybuchnąć po dzisiejszej sesji sejmiku w Toruniu.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu