Jesteś tutaj: HomeInowrocławW maskach, za przegrodami – obradowała Rada Miejska w Inowrocławiu

W maskach, za przegrodami – obradowała Rada Miejska w Inowrocławiu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 30 marzec 2020 14:53
W maskach, za przegrodami – obradowała Rada Miejska w Inowrocławiu Fot: UM Inowrocław

Wiele samorządów zrezygnowało z sesji, co wiąże się z pewnymi konsekwencjami, ale takie jest chociażby zalecenie sanepidu. Dzisiaj obradowała Rada Miejska w Inowrocławiu, choć w formie do tej pory niespotykanej.

Większość radnych miała założone maski ochronne, jak do tej pory radni siedzieli przy jednym stole, tak dzisiaj mieli osobne stanowiska, na dodatek pomiędzy nimi postawiono przeszkody z pleksji – wszystko po to, aby zminimalizować ryzyko rozpowszechniania się koronawirusa COVID-19.

 

Rada Miejska zdecydowała dzisiaj o przekazaniu 1,46 mln zł dotacji dla powiatu inowrocławskiego, na zwiększenie wkładu własnego dla przebudowy skrzyżowania ulic Glempa, Staszica, Górniczej i Poznańskiej. To zadanie będzie dofinansowane z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Dołożyć planuje się też Województwo Kujawsko-Pomorskie – pierwotnie dzisiaj miał zgodę wyrazić na to Sejmik Województwa, ale z uwagi na sytuację epidemiczną obrady nie doszły do skutku.

 

Rada Miejska przegłosowała też nowe zasady gospodarki odpadami, które obejmują obowiązek segregowania śmieci na pięć partii. Takie regulacje narzuca ustawa, większość samorządów wdrożyła je już wcześniej.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza zagra w III lidze!

    33 kolejka IV ligi, a zarazem ostatnia w swoich wynikach okazała się zaskakująca, ale podsumować można ją stwierdzeniem, że Zawisza awansował do III ligi. To kolejny krok w odbudowywaniu bydgoskiej piłki nożnej, który kilka lat temu rozpoczął się w B klasie, najniższej klasie rozgrywkowej.

  • Zawisza pewnie pokonuje zespół z Włoclawka. Czekamy na potwierdzenie podtrzymania walkowera

    W zaległym meczu 29 kolejki Zawisza Bydgoszcz pokonał 5:1 Lidera Włocławek wracając na pozycję lidera IV ligi. Przed nami jedna kolejka – jeżeli w sobotę Zawisza i Włocłavia wygrają swoje mecze, to do III ligi awansuje bydgoski klub. Sprawę może jednak skomplikować cofnięcie walkowera jakim ukarana została Włocławia.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu