Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 06 sierpień 2017
poniedziałek, 07 sierpień 2017 00:15

Spadają szansę na budowę kolei na lotnisko

W lipcu zakończył się nabór projektów do konkursu z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko wspierającego rozwój kolei aglomeracyjnych poza siecią TEN-T. Na ten program zabezpieczono pulę w wysokością ponad miliarda złotych. Jak udało nam się ustalić złożono łącznie tylko sześć projektów, żadnego z województwa kujawsko-pomorskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 06 sierpień 2017 21:52

Strata lotniska większa niż przewidywano

Gdy pod koniec ubiegłego roku Samorząd Województwa mówił o problemach finansowych Portu Lotniczego Bydgoszcz, sugerując nawet możliwe ogłoszenie upadłości, z ust marszałka Piotra Całbeckiego padła kwota straty w okolicach 8 mln zł. Okazuje się, że ta kwota była niedoszacowana.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj w Kościele Katolickim przypada wspomnienie Przemienia Pańskiego, do zapisanych w Biblii wydarzeń na Górze Tabor. W uroczystościach na Jasnej Górze uczestniczyli uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej, którzy w sobotę dotarli do Częstochowy.

Opublikowano w Inowrocław

Od dzisiaj, na razie tylko pilotażowo na linii nr 100, w zabytkowych autobusach obecny będzie pracownik Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku, który pozostałym pasażerom będzie opowiadał o atrakcjach Myślęcinka. W przyszłości być może pojawią się również pracownicy muzeów. Miasto Bydgoszcz dostrzega bowiem w zabytkowych liniach turystycznych ciekawy produkt turystyczny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu