Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 26 kwiecień 2013

W poniedziałek o 14 po raz kolejny mieszkańcy Inowrocławia będą blokować najbardziej ruchliwe a mieście arterie. Historia w pewnym sensie zatoczyła koło, gdyż podobny protest odbywał się na początku 2011 roku. Był on inspiracją do działania dla bydgoszczan.

Opublikowano w Regionalne

Stowarzyszenie My Bydgoszczanie wraz z organizacjami wspierającymi rozpoczyna zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem uchwały Rady Miasta, w sprawie  ustalenia opłat za gospodarowanie odpadami. Ich propozycja jest dwa razy niższa niż obecnie przyjęte założenia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczoraj w Inowrocławiu otwarta została pijalnia wód mineralnych. Dla miasta, które chce być znaczącym się w Polsce uzdrowiskiem, to historyczny moment.

Opublikowano w Inowrocław

Bydgoscy policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca Inowrocławia, przy którym znaleziono materiały pornograficzne, na których znajdowały się dzieci poniżej 15-tego roku życia. Zatrzymany prawdopodobnie brał udział w rozpowszechnianiu tych materiałów.

Opublikowano w Inowrocław

Usługa Google Street View pozwala obejrzeć panoramy wybranych lokalizacji z bliska. Dzięki temu za pomocą kilku kliknięć możemy zobaczyć jak wygląda ulica Wiejska w Warszawie lub  któraś z lokalizacji w Londynie bądź Nowym Jorku.. Od kilku dni usługa ta obejmuje już małe miasteczka, a nawet wsie.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
piątek, 26 kwiecień 2013 12:45

Matki wywalczyły dłuższe urlopy

Matki I kwartału to ruch obywatelski, który sprzeciwiał się gorszemu traktowaniu rodziców dzieci urodzonych w pierwszych trzech miesiącach roku 2013. Matki planowały dzisiaj przekonywać do poparcia ich postulatów posła Pawła Olszewskiego w bydgoskim biurze, ta rozmowa jednak nie ma większego znaczenia, w sytuacji, gdy racje przyznał im szef rządu Donald Tusk.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 26 kwiecień 2013 12:27

Zmiany w ZDMiKP

Witold Antosik nie pełni już funkcji szefa bydgoskich drogowców, złożył rezygnacje na chwile przed tym, gdy odwołanie go planował prezydent Rafał Bruski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Październik 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
  • Szczecin bliżej naszego regionu

    Czekamy na budowę drogi ekspresowej S10 nie tylko dlatego, że skomunikuje nas z autostradą A1 i Warszawą, ważny jest też odcinek zachodni w kierunku Szczecina i całego Pomorza Gdańskiego. GDDKiA podpisała właśnie umowy na realizację dwóch odcinków S10 pomiędzy Piłą i Szczecinem. Ten fragment ekspresówki podzielony jest na 8 odcinków, umowy na pozostałe 6 odcinków mają być podpisane w najbliższych tygodniach.

  • Jak problem migracji widzą główni kandydaci na szefa Komisji Europejskiej? Ta debata była zupełnie inna od tej w Polsce

    W czwartek o godzinie 15 rozpoczęła się debata Eurowizji w której wystąpiło pięciu kandydatów na funkcję przewodniczącego Komisji Europejskiej, która była tłumaczona na wszystkie oficjalne języki Unii Europejskiej. To duże przedsięwzięcie medialne i próba odbycia centralnej debaty nad przyszłością Europy. Nie wszystkie siły polityczne były jednak zainteresowane tą formułą.

Wiadomości z regionu