Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 29 kwiecień 2013
poniedziałek, 29 kwiecień 2013 20:59

List w sprawie roku Jana Biziela

Czy rok poświęcony Janowi Bizielowi mógłby pomóc Bydgoszczy odnaleźć swoją tożsamość. W mojej opinii tak, dlatego zwróciłem się dzisiaj na piśmie do przewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy Romana Jasiakiewicza, z prośbą o wsparcie tej idei.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 29 kwiecień 2013 20:22

Zima dla drogowców droższa niż przed rokiem

Do połowy maja Zarząd Dróg Wojewódzkich planuje zakończyć pozimowe naprawy dróg wojewódzkich. Koszt usuwania skutków zimy w tym roku był dwukrotnie wyższy niż w poprzednim sezonie. Nie ma się jednak czemu dziwić, gdyż wiosna przyszła z dużym opóźnieniem.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 29 kwiecień 2013 20:06

TVP nie widzi potrzeby odpowiadać na skargi

Na początku kwietnia w TVP Bydgoszcz pojawił się materiał dotyczący linii kolejowej nr 356, przedstawiał on zmanipulowane stwierdzenia. Nic więc dziwnego, że osoby, którym zależy na rozwoju Kcyni, Szubina i Bydgoszczy, wystosowały zażalenia do dyrektora regionalnego oddziału TVP. Do dzisiaj nie spotkały się one jednak z żadną reakcją.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
poniedziałek, 29 kwiecień 2013 19:46

Manifestacja 1-majowa jednak się odbędzie

W środę obchodzić będziemy Międzynarodowe Święto Pracy. Tego dnia tradycyjnie na Placu Wolności odbędzie się 1-majowa manifestacja organizowana przez OPZZ i SLD. Będzie to także 9 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, czemu także poświęcone będą przemówienia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pogoda mogła pokrzyżować plany organizatorów poniedziałkowej manifestacji przeciwko drogowej marginalizacji Inowrocławia. Prezydent Ryszard Brejza stan aury porównał do płaczącego nieba, nad obietnicami obecnego rządu. Mimo padającego deszczu w proteście wzięło udział około 200 inowrocławian.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 29 kwiecień 2013 17:53

Trzech pijanych na czterystu skontrolowanych

Policjanci wspierani przez Żandarmerie Wojskową przeprowadzili dzisiaj w Bydgoszczy akcje pod kryptonimem ,,Trzeźwy poranek”. W punktach kontrolnych przy ulicy Szubińskiej oraz moście Kazimierza Wielkiego skontrolowano ponad 400 osób.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 29 kwiecień 2013 17:41

Platforma Oburzonych w historycznej zajezdni MZK

W poniedziałek 6 maja związek zawodowy NSZZ Solidarność zaprasza na spotkanie Platformy Oburzonych. Do udziału w dyskusji zaproszone są wszystkie organizacje społeczne, którym nie podoba się sposób rządzenia krajem przez Platformę Obywatelską.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Szczecin bliżej naszego regionu

    Czekamy na budowę drogi ekspresowej S10 nie tylko dlatego, że skomunikuje nas z autostradą A1 i Warszawą, ważny jest też odcinek zachodni w kierunku Szczecina i całego Pomorza Gdańskiego. GDDKiA podpisała właśnie umowy na realizację dwóch odcinków S10 pomiędzy Piłą i Szczecinem. Ten fragment ekspresówki podzielony jest na 8 odcinków, umowy na pozostałe 6 odcinków mają być podpisane w najbliższych tygodniach.

  • Jak problem migracji widzą główni kandydaci na szefa Komisji Europejskiej? Ta debata była zupełnie inna od tej w Polsce

    W czwartek o godzinie 15 rozpoczęła się debata Eurowizji w której wystąpiło pięciu kandydatów na funkcję przewodniczącego Komisji Europejskiej, która była tłumaczona na wszystkie oficjalne języki Unii Europejskiej. To duże przedsięwzięcie medialne i próba odbycia centralnej debaty nad przyszłością Europy. Nie wszystkie siły polityczne były jednak zainteresowane tą formułą.

Wiadomości z regionu